Kurz i pył CYRKU ARENA przeniósł mnie tam, gdzie znalazłam lustro.

CAM00128

Jak jest dzisiaj. 3 Maja 2015 Świnoujście, 11 Listopada, parking przy UBB, CYRK ARENA.

Miejsce rozbicia namiotu mam nadzieję przypadkowe dla objazdowego CYRKU ARENA. Nieprzypadkowo rzekłabym – śmietnik. Walające się śmieci, porozbijane butelki, ale wśród trawy na niewielkim wniesieniu odgraniczającym plac od płotu kolei UBB luźno pasąca się biała świnka, wyprowadziła mnie z błędu. To nie śmietnik, tylko zaproponowany i przekazany CYRKOWI ARENA teren
w Świnoujściu. Teren z przeznaczeniem na imprezę dla dzieci i dorosłych.

CYRK ARENA – „kiedyś to był cyrk” słyszałam komentarze, cyrk
o międzynarodowej obsadzie.

A dzisiaj CYRK ARENA, na miarę polskiej rzeczywistości w Świnoujściu 3 Maja
u nas gości. Dzieci bardzo nalegały, więc zgodziłam się z nimi pójść do CYRKU ARENA. Ela ze szkoły przyniosła kupon rabatowy, miała wystarczający argument – poszliśmy.

Byliśmy, widzieliśmy, słyszeliśmy, śmialiśmy się, baliśmy się zarazem. Mi było smutno. Kurz i pył CYRKU ARENA przeniósł mnie tam, gdzie znalazłam lustro.

Co ja zobaczyłam. Mnie – w wieku 67 lat w pracy, ustawowo nakazanej.

Wykonuję swoją pracę bardzo starannie, sumiennie, chętnie. Jestem kreatywną, pomysłową, pracowitą kobietą – mając 67 lat. Mam rodzinę, która na mnie liczy,
że pomogę. Pracuję.

Może będzie zabawnie, gdy się potknę. Jeżeli wzbudzę litość, ktoś poda mi rękę, pod warunkiem, że nie wzbudzę w nim odrazy. Widzę Fakira z CYRKU ARENA połykacza ognia, chodzącego po szkłach z nagim torsem, wątłym ciałem, wysłużonymi mięśniami, kiedyś nalężącego do pięknego, wysportowanego mężczyzny. Widzę też siebie, w oczach takich jak ja dzisiaj.

CYRK ARENA nie pachniał świeżością. Fakir – główny bohater. Wyglądał na 67 lat.

Jestem wyrozumiała i wrażliwa, już dzisiaj cenię tych którzy będą na mnie patrzeć w pracy świętując wraz z nimi moje 67 urodziny.

Od 2013 stopniowo zrównywany i podwyższany będzie wiek przechodzenia na emeryturę kobiet i mężczyzn do 67 lat. 11 maja 2012 r. została uchwalona ustawa o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw, która wprowadza te zmiany.

Author: Aneta Zdybel